Aktualności:

• Cypr, Engomi 2021-09-18

Nasza koleżanka Małgorzata Biernacka kończy właśnie swój VIP-owski kurs dotyczący inteligencji emocjonalnej, zarządzania emocjami, motywacji wewnętrznej oraz komunikacji werbalnej i niewerbalnej w Engomi na Cyprze. Proponuję pooglądać zdjęcia w galerii, żeby chociaż trochę uświadomić sobie, dlaczego warto korzystać z doskonalenia zawodowego w ramach programu Erasmus +. Jestem pewny, że Małgosia nie zmarnowała ani jednej chwili podczas swojego pobytu na szkoleniu i wniesie olbrzymi wkład w podniesienie świadomości w zakresie zarządzania emocjami wśród nauczycieli naszej szkoły. Mnie samo oglądnie zdjęć przepełnia najlepszymi emocjami oraz motywuje do wzięcia udziału w szkoleniu multiplikującym.

• Hiszpania – Malaga 2021-09-11

Realizowany jest kolejny wyjazd, tym razem do Hiszpanii. Nasz kolega Jurek przebywa obecnie w Maladze, gdzie doskonali się na kursie „The Flipped Classroom”, poznając tajniki klasy odwróconej. Dzięki wprowadzeniu tej metody mamy nadzieję poprawić wydajność pracy na zajęciach i jeszcze lepiej dostosować tempo pracy do potrzeb poszczególnych uczniów. Jak widać na zdjęciach, warunki pracy są nad wyraz sprzyjające. Powodzenia i do zobaczenia na szkoleniu multiplikującym prowadzonym przez Jurka u nas w szkole.

• Berlin 2021-08-28

Dzięki mojej mobilności mogłem odwiedzić stolicę Niemiec. Berlin to miasto międzynarodowe, przyciągające ludzi z całego świata, w którym znaleźć można praktycznie wszystko. Każda dzielnica charakteryzuje się swoim odrębnym klimatem. Dlatego uwielbiam tu wracać. Tym razem miałem okazję wziąć udział w szkoleniu „Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools”. Poza tym realizowany program kulturalny pozwolił mi odświeżyć sobie pewne ważne informacje, tym razem w języku angielskim. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Marcin Golik

• Chorwacja 2021-08-11

Obecnie dwie nauczycielki i jeden nauczyciel z naszej szkoły przebywają w Splicie, gdzie szkolą się  na różnych kursach tego samego organizatora. Pani Magdalena Wójtowicz zgłębia tajniki zastosowania gier w nauczaniu na kursie „Game Based Learning” , pan Jacek Kozyra kształci się w zakresie innowacyjnych technik nauczania języków obcych na szkoleniu „Innovations in Language Teaching Methodology”, a pani Małgorzata Soszka uczy się jak walczyć ze stresem oraz zapobiegać wystąpieniu  wypalenia zawodowego na zajęciach pt. „Stress Management and Burnout Prevention”.  Uczestnikom życzymy owocnych szkoleń, a odwiedzających stronę zapraszamy tradycyjnie do galerii zdjęć.

• Malta 2021-08-06

Tym razem nadszedł czas odwiedzić Maltę. Tę niewątpliwą przyjemność ma nasza koleżanka p. Anna Chodoła, która doskonali umiejętności metodyczne na dwutygodniowym kursie w St. Julian’s. W galerii można zobaczyć, jak perfekcyjnie łączy naukę i odpoczynek. Tak to można się uczyć. Kurs podobno bardzo ciekawy. Czekamy do jesieni, aż zdradzi nam tajniki wiedzy wyniesione ze swojego szkolenia.

• TURCJA – KOLEJNY WYJAZD SZKOLENIOWY 2021-07-21

Pani Grażyna Polakowska-Łaszkiewicz doskonali się właśnie na kursie Flipped Classroom w największym mieście Turcji – Stambule. Oprócz metody odwróconej klasy opanowuje cały arsenał narzędzi wspierających tę formę prowadzenia zajęć edukacyjnych. Szkolenie obejmuje min. Memorise, Quizlet, Google Classroom, Edmodo, Class Dojo, BlackBoard, Schoology, Socrative, Khan Academy i wiele innych aplikacji. Oprócz tego poznaje również lokalną kulturę i kuchnię. Szczegóły na szkoleniach Rady Pedagogicznej prowadzonych od jesieni, a zdjęcia już dostępne w galerii.

• JUŻ JEST! NASZA DRUGA MOBILNOŚĆ ZAGRANICZNA – GRECJA. 2021-07-06

Pan Tomasz Winiarczyk kształci się właśnie w Kalamacie, gdzie w międzynarodowym zespole rozwija swoje kompetencje w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych na kursie „ICT in your class”, realizując jednocześnie bogaty program kulturowy. Pasjonujący kurs, odpowiadający zainteresowaniom naszego kolegi, nowo poznani ludzie, z różnych krajów UE wspaniała atmosfera, wspaniała kuchnia śródziemnomorska, zaliczana do najsmaczniejszych oraz najzdrowszych na świecie i ten niepowtarzalny klimat miasta – spójrzcie tylko na zdjęcia w galerii.

• AUSTRIA 2021-06-24

Nareszcie, zaczęło się! Mamy pierwszy wyjazd. Nasza uczestniczka p. Urszula Zwijacz jako pierwsza rozpoczęła serię mobilności, nieco opóźnionych przez pandemię – kurs zapobiegający wypaleniu zawodowemu i radzeniu sobie ze stresem w samej stolicy Austrii.

• PRZEWODNIKI O KRAJACH DOCELOWYCH MOBILNOŚCI DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU 2021-05-08

Chcieliśmy poinformować, że w ramach projektu zostały zakupione przewodniki o krajach docelowych mobilności dla uczestników projektu.

• KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2021-03-08

3 marca rozpoczął się kurs języka angielskiego dla uczestników projektu przygotowujących się do udziału w kursach za granicą. Zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej w środy i czwartki w godzinach 16.00 – 17.30. Zapraszamy!