Szczęśliwy
numerek

Konkurs Matematyczny „Euklides”

10/01/2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, w bieżącym roku szkolnym odbywa się kolejna, już XXII, edycja Konkursu Matematycznego „Euklides”, w którym od lat braliśmy aktywny udział. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy, którego członkiem jest nasza szkoła, a także Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie (Litwa). W zawodach biorą udział uczniowie techników z Polski oraz młodzież szkół litewskich.

W grudniu odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział 25 uczniów klas I, II, III i IV naszego Technikum Ekonomiczno-Handlowego. Do zawodów II stopnia (rejonowych) zakwalifikowało się pięcioro uczniów:

Jan Piziak, klasa 4etP,

Mateusz Maleszyk, klasa 2et,

Jakub Marzec, klasa 4etP,

Oliwia Maciejak, klasa 1bdt,

Jakub Wiśniewski, klasa 2et.

Opiekunami zakwalifikowanych uczniów są panie: Agnieszka Niedzielska-Krukowska, Magdalena Patyra i Agnieszka Kałakucka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w zawodach rejonowych, które odbędą się w marcu.

Inf. A. Kałakucka