Szczęśliwy
numerek

Sportowa inauguracja

27/09/2022

25 września w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się III Turniej Tenisa Stołowego z okazji 65 – lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, którego byliśmy współorganizatorem z Ogniskiem TKKF „CUKROPOL.  Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sportowym objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W niedzielnych zawodach udział wzięła nasza trzyosobowa reprezentacja składająca się z ucznia, absolwenta oraz nauczyciela. Startujący w kategorii chłopców do lat 18 – stu uczeń klasy I FG, Jacek Kołacz zajął III miejsce. Również III miejsce, ale w kategorii Open mężczyzn zajął nasz absolwent sprzed kilkunastu lat, Wojciech Madeja. W tej samej kategorii wiekowej ja zakończyłem rywalizację na I miejscu.

W najbliższym czasie do sportowej rywalizacji przystąpią także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych. W dniach 26 – 27 września, w ramach turnieju „ Z UKS-u do AZS – u. Studiuj w Lublinie!”, na obiektach sportowych UMCS rywalizować będą nasze piłkarki oraz piłkarze nożni. Podopieczne Pani Kingi Niedbały oraz zawodnicy przygotowywani przez Pana Roberta Podleckiego będą w tych zawodach bronić tytułów mistrzowskich. Trzymajcie za nich kciuki !!!

Na początku października zostaną zainaugurowane tegoroczne rozgrywki w ramach Licealiady. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią piłkarki ręczne a po nich piłkarze ręczni. Nasze drużyny poprowadzi oczywiście Pan Robert Rachwał. Jeżeli są jeszcze osoby, do których nie dotarł opiekun naszych reprezentacji, to sami zgłaszajcie się do niego podczas przerw lub przychodźcie na zajęcia pozalekcyjne, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach 16:45 – 17:30. Zapraszamy !!!

Inf. Piotr Nizioł