Szczęśliwy
numerek

25

 

Szkolny Budżet Obywatelski

11/10/2023

Mamy to ‼️ Zebraliśmy wszystkie Wasze projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego i ogłaszamy rozpoczęcie kolejnych etapów działań.

📣Do 21 listopada macie czas na promocję swoich projektów, zgodnie z regulaminem umieszczonym na stronie szkoły.
⚖️O tym, na co przeznaczymy budżet wysokości 4000 zł decydujemy wspólnie.
🗳️Głosowanie na projekty odbędzie się 22 listopada poprzez formularz internetowy. ⚠️Pamiętajcie, że głos będzie można oddać tylko raz, więc podejmij przemyślaną decyzję.
Wszystkie zgłoszone projekty zakładają realizację budżetu w wysokości 4000 zł.
⚫Lista dopuszczonych projektów⚫
1️⃣ Szkolne studio nagraniowe
Autorka: Aleksandra Misiopecka 1dl
Opis: Stworzenie na poddaszu profesjonalnie wygłuszonego miejsca, w którym uczniowie pod opieką nauczycieli mogliby realizować projekty muzyczne, dubbingowe lub audycje radiowe. Uczniowie nauczyliby się, jak realizować nagrania i obsługiwać programy do montażu dźwięku. Zakupy: pianka poliuretanowa, mata akustyczna, panele akustyczne, wykładzina, statyw z kabiną akustyczną, zestaw: mikrofon, Pop Filter, program Daw, słuchawki zamknięte, głośniki studyjne aktywne.
2️⃣ Stoły do bilarda i piłkarzyków
-Autor: Jacek Kołacz 2fgt
-Opis: Umieszczenie przy salach: 202, 203, koło puf, stołu do gry w bilarda i piłkarzyki.
Stoły będzie można wykorzystywać podczas okienek szkolnych, na przerwach lub po lekcjach. Każdy uczeń w szkole będzie mógł zagrać.
3️⃣ Kreatywna przestrzeń w Grabskim – reorganizacja i doposażenie strefy relaksu.
-Autor: Samorząd Uczniowski 2022/2023
-Opis: Zmiana aktualnej „Strefy relaksu” – większa ilość puf, płaskie siedziska i niskie stoliki, wyposażenie ją w kwiaty – sztuczne (girlandy) i prawdziwe (doniczkowe), dodanie drapowanych ozdobnych tkanin w formie zasłon, zawieszenie przy oknach i na słupie lampek solarnych. Dodatkowym wyposażeniem byłyby półki z książkami i grami. Na trzech ścianach powstałyby murale oraz fototapeta, jedna ściana zostałaby pomalowana farbą tablicową, na której każdy miałby możliwość oddawania się bieżącej twórczości własnej. W kameralnej części strefy zostałby zainstalowany głośnik, przez który byłyby nadawane odgłosy natury lub muzyka relaksacyjna.
Przestrzeń ta ma być zagospodarowana tak, by pobyt w szkole kojarzył się nie tylko ze ścisłą nauką, ale także z czasem spędzonym w miłej atmosferze w miejscu sprzyjającym integracji.
-Wizualizacja projektu autorstwa: https://tinyurl.com/wizualizacja3d
Autorki wizualizacji: Martyna Baran 4at i Natalia Grabowska 4at
4️⃣ Wyposażenie sal informatycznych oraz sal znajdującym się na ostatnim piętrze szkoły w wentylatory wieżowe
-Autor: Klasa 3et
-Opis: Projekt polega na wyposażeniu dziesięciu sal w wydajne 45 watowe wentylatory wieżowe. Uważamy, że stanowią one obowiązkowy element wyposażenia każdej szkolnej sali informatycznej jak również tych, w których jest najgoręcej w lecie – mowa o salach, które znajdują się na ostatnim piętrze szkoły (biblioteka oraz sala 301). Każdego dnia komputery używane przez uczniów wydzielają ciepło, co sprawia kłopot szczególnie latem. W zimie również trzeba ochłodzić, wywietrzyć salę, co nie zawsze jest możliwe ze względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Projekt zakłada zakup wentylatorów, które będą stosowane w salach przez cały rok, zapewniając komfort nauki uczniom uczącym się informatyki, lecz przede wszystkim uczniom technikum, którzy praktycznie codziennie uczą się swojego zawodu w salach informatycznych. Będzie to również szczególne udogodnienie dla nauczycieli, którzy prowadzą lekcje w jednej sali przez cały dzień.
5️⃣ Konsola w bibliotece
-Autor: Antoni Armaciński 2fgt
-Opis: Projekt ma na celu urozmaicenie pobytu w bibliotece w trakcie np. zajęć samokształcących bądź okienek między lekcjami poprzez zakup konsoli Xbox Series S, 4 kontrolerów bezprzewodowych, telewizora oraz kilku gier wideo: FIFA 23, Minecraft, It Takes Two. Projekt uwzględnia 4 kontrolery i gry wieloosobowe, aby umożliwić wspólną zabawę.
6️⃣ Remont i wyposażenie sal matematycznych
-Autor: klasa 2fgt
-Opis: Celem projektu jest mały remont i wyposażenie sal matematycznych w naszej szkole tak, by stworzyć przyjemną przestrzeń do nauki. W planach jest zakup różnych fototapet, matematycznych zegarów, brył wspomagających prowadzenie lekcji matematyki, uchwytów do kredy lub cyrkli do tablicy oraz wykonanie w tych salach matematycznego grafitti.
Koordynatorzy: Stanisław Przeszlakowski 2fgt i Jakub Laskowski 2fgt
7️⃣ Zakup sprzętu dla grup muzycznych w ZS1 Lublin
-Autor: Krzysztof Zając

-Opis: Grupy muzyczne w Zespole Szkół nr 1 działają bardzo aktywnie. Komba gitarowe i basowe, które chcielibyśmy zakupić w ramach SBO pozwolą na podniesienie jakości dźwięku na uroczystościach szkolnych i konkursach. Sprzęt będzie również dostępny na próby i wszelkie działania szkolne wymagające nagłośnienia.

 

 


Serdecznie zapraszamy wszystkich członków społeczności szkolnej do udziału w Szkolnym Budżecie Obywatelskim.
📌Na realizację działań otrzymaliśmy 4 tys. zł. Fundusze te pozwolą na sfinansowanie wybranych projektów.
📌Projekty w ramach SBO mogą składać: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz pozostali pracownicy szkoły.
📌Projekty można składać pojedynczo, grupowo (min. 2 osoby) lub klasowo.
📌Projekty mogą obejmować różne typy działań (np. zmiany przestrzeni, doposażenia szkoły, ogólnodostępne wydarzenia, wyjścia, warsztaty)
📌 W ramach SBO zrealizujemy dwa projekty w wysokości do 1000 zł (pula S) oraz do 3000 (pula M) lub pojedynczy projekt do 4000 zł (pula L)
📌 Głosujemy wszyscy i wspólnie wybieramy projekty najbardziej odpowiadające potrzebom naszej szkoły.
📌 Na zgłoszenia czekamy od 16-31 października 2023 r. 
 
Szczegóły dotyczące przebiegu SBO w naszej szkole znajdują się w Regulaminie załączonym poniżej.
 
 
Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.
 

Inf. M. Soszka-Ciężka

wstecz