Psycholog/ Pedagog specjalny - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Psycholog / pedagog specjalny

Pedagog do zadań specjalnych

Ilona Gumińska-Sagan

parter, pokój numer 15
Dzień tygodnia Czas pracy
Poniedziałek 8:30-14:30
Wtorek 10:10-11:10, 12:00-15:00
Środa 8:30-10:00, 12:00-14:00
Czwartek 8:30-12:00
Piątek 9:00-13:00

Pedagog specjalny jest specjalistą, który zajmuje się wspieraniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich rodziców. Współpracuje z nauczycielami w szkole, pomaga im w rozumieniu oraz dostosowaniu metod i form pracy z uczniem.

Pedagog specjalny podejmuje zadania w zakresie kształcenia specjalnego

Pedagog specjalny podejmuje zadania w zakresie kształcenia specjalnego, m. in:

• Odpowiada na potrzeby uczniów objętych kształceniem specjalnym;
  • Prowadzi zajęcia rewalidacyjne.

Pedagog specjalny realizuje zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej m.in.:

• Działa na rzecz zapewnienia aktywnego i pełnego uczestnictwa uczniów w życiu szkoły;
  • Pomaga w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów;
  • Pomaga w rozpoznawaniu przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz trudności w funkcjonowaniu uczniów.

• Pomaga w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych uczniów;
  • Udziela uczniom i rodzicom konsultacji;
  • współpracuje z nauczycielami w zakresie dostosowanie procesu edukacyjnego i wychowawczego do potrzeb oraz możliwości psychofizycznych uczniów.

W każdej chwili podejdź – śmiało zajrzyj do gabinetu, zaczep na korytarzu podczas przerwy, umów się na spotkanie po lekcjach.

Jesteś uczniem?

Jesteś rodzicem?

Umów się wcześniej na spotkanie i spokojną rozmowę w gabinecie.

Pedagoga specjalnego obowiązuje tajemnica zawodowa, to znaczy, że wszystko o czym rozmawiasz zostaje miedzy Tobą a specjalistą.

Wyjątkiem jest sytuacja, która stanowi zagrożenie życia i zdrowia i życia Twojego lub innych osób.