Projekt "Złote Szkoły NBP" - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

IV edycja ogólnopolskiego programu ZŁOTE SZKOŁY NBP

Drużyna Ambasadorów

W grudniu nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP” organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Jest to wysoce prestiżowy program, w którym o zwycięstwo i atrakcyjne nagrody walczą szkoły z całej Polski.

Uczniowie klasy III ET podjęli się tego wyzwania pod czujnym okiem trzech nauczycieli. W ramach aktywności wymaganych do zakwalifikowania się, uczniowie przygotowali grę edukacyjną typu escape-room, w której podczas rozgrywki gracze rozwiązują zagadki i zdobywają hasła do kolejnych poziomów gry związane ze stuleciem złotówki oraz emisyjną działalnością Narodowego Banku Polskiego.

To jednak dopiero wstęp do obszernego materiału edukacyjnego, jaki opracowała klasa III ET z opiekunami projektu. Członkowie projektowej drużyny podejmą się przeprowadzenia debaty dla młodzieży naszej szkoły z udziałem wyjątkowych gości. Przeprowadzone zostaną również specjalne lekcje, podczas których uczniom zostanie przekazana przydatna wiedza na temat naszego banku centralnego i już stuletniej złotówki. Poczynania drużyny będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie internetowej, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.

Strona internetowa projektu

Opiekunowie projektu: