Technik reklamy - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Technik reklamy

Przedmioty rozszerzone geografia, język angielski
Nauczane języki język angielski, język niemiecki
Przedmioty punktowane przy rekrutacji język polski, matematyka, geografia, język angielski

Nauka na tym kierunku to fascynująca podróż po polach projektowania graficznego, językoznawstwa, marketingu, socjologii, historii sztuki i wielu innych dyscyplinach wiedzy

Kwalifikacje w zawodzie:

• PGF.07. Wykonywanie przekazu reklamowego.

• PGF.08. Zarządzanie kampanią reklamową.

Planowane przedmioty zawodowe:

• Reklama,
  • Przekaz reklamowy,
  • Pracownia przekazu reklamowego,
  • Pracownia projektów reklamowych,
  • Pracownia kampanii reklamowej ,
  • Analiza kampanii reklamowej,
  • Bezpieczeństwo i prawo,
  • Język angielski zawodowy ,
  • Kultura zawodu,

Praktyki zawodowe:

Uczniowie kształcący się na kierunku technik reklamy odbywają praktyki zawodowe w największych agencjach reklamowych na terenie Lublina są to m.in. MAIK Agencja Reklamowa, Vena Art Sp. z o.o., Andale Druk i Reklama sp. z o.o., Lubelska Fundacja Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej, TS Studio Sp. z o.o., Agencja EM ART STUDIO, Apus Przedsiębiorstwo Reklamowo Wydawnicze, Industi Sp. z o.o., Art Kwadrat Reklama i Wnętrza.

Opis zawodu

Interesuje Cię reklama, stosowane w niej formy przekazu i skuteczne oddziaływanie na odbiorcę? Chcesz wiedzieć, jak planować kampanie reklamowe? Technik reklamy jest zawodem dla Ciebie. Będziesz umiał posługiwać się narzędziami stosowanymi w przekazie reklamowym, poznasz zasady tworzenia sloganów reklamowych, nauczysz się obsługiwania programów graficznych niezbędnych w pracy w agencjach reklamowych i działach promocji. Technik reklamy to zawód dla osób kreatywnych, o dużej kulturze osobistej, mających podzielność uwagi, wyobraźnię, dobrze zorganizowanych i rzetelnych, lubiących pracować z ludźmi lub samodzielnie, interesujących się reklamą i działaniami promocyjnymi. Zawód łączy w sobie wiedzę ekonomiczną, organizacyjną, plastyczną, psychologiczną, a także lingwistyczną. Technik reklamy w swojej pracy przeprowadza analizy marketingowe, zbiera i opracowuje informacje niezbędne do realizacji zadań reklamowych, pozyskuje klientów do współpracy z firmą, uczestniczy w rozmowach handlowych, prezentuje usługi reklamowe, doradza przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z usług reklamowych, kontaktuje się z agencjami reklamowymi, studiami filmowymi, organizacjami branżowymi, sportowymi, społecznymi i politycznymi, pracuje przy kampaniach reklamowych.

Możliwości zatrudnienia

Absolwent kierunku technik reklamy może być zatrudniony w następujących miejscach pracy: agencje reklamowe (pracownik obsługi klienta, pracownik działu kreatywnego, autor tekstów, sloganów, projektant grafiki, pracownik działu planowania publikacji i prowadzenia badań rynkowych), działy marketingu i reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, biura ogłoszeń środków masowego przekazu, działy promocji i reklamy środków masowego przekazu, agencje scenariuszowe i studia graficzne (autor tekstów, sloganów, projektant grafiki), studia produkcyjne (specjalista do spraw produkcji), agencje do spraw kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej (organizator działań promocyjnych, specjalista ds. public relations).

Po ukończeniu szkoły można podjąć studia na kierunkach:

• Marketing i zarządzanie,
  • Reklama,