Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 08:20

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 84 lata temu prawie 22 tysiące Polaków – oficerów Wojska Polskiego, policjantów, urzędników, profesorów wyższych uczelni, artystów, lekarzy, nauczycieli, prawników – zostało zamordowanych przez sowieckie NKWD.

spotkanie z młodzieżą na auli z okazji  Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej -  przemawia Z. Kukiełka

Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń w naszej szkole odbyło się spotkanie w auli szkoły oraz apel przy Dębie Pamięci, zasadzonym w 2016 r. dla uhonorowania, zamordowanego w Kijowie w 1940 r., Mariana Kalasiewicza.

inf. D. Oleś